Select Page

Po lanskem uspehu Alysse Lamut je tudi letošnja štirinajstčlanska ekipa na posamičnem državnem tekmovanju v atletiki za mlajše in starejše učence, ki je potekalo v sredo, 6. junija 2018 v Žalcu, osvojila medaljo. In to kar dve. Ema Doberšek je v disciplini skok v daljino za mlajše učenke s skokom 518 cm osvojila srebrno medaljo, Alyssa Lamut pa je po lanskem zmagoslavju letos z metom 56,24 m osvojila bronasto medaljo v metu žvižgača za starejše učenke.

Naša najbolj številčna zasedba na državnem tekmovanju doslej je dosegla še naslednje rezultate:

v štafeti 4 x 100 m so fantje 1. štafeta dosegli 8. Mesto, fantje 2. Štafete pa 13. Mesto. Žal je ženska štafeta 4 x 100 m imela smolo in je odstopila. Jan Falež je v teku na 60 metrov za starejše učence z novim šolskim rekordom 7,47 sekunde osvojil 10. mesto, Žan Jevšenak je v skoku v višino za starejše učence osvojil 13. mesto, Tin Leskovec pa v suvanju krogle za starejše učence 18. mesto. Na tekmovanju sta zelo dobro nastopili tudi Tina Gojčič, ki je v teku na 60 m za mlajše učenke osvojila skupno 22. mesto in Vita Robar, ki je v skoku v višino za mlajše učenke žel ostala brez rezultata.

Vse rezultate si lahko pogledate na spletni povezavi:

Vsem učencem še enkrat izrekamo čestitke za dosežene rezultate na državnem in tudi predhodnih tekmovanjih.